GÖRME ENGELLİLER TARAFINDAN KULLANILAN CİHAZLAR

Görme Engelliler Tarafindan Kullanilan Başlıca Cihazlar

Sayın ziyaretçimiz,
Görme engelliler tarafından bir çok yardımcı cihaz kullanılmaktadır. Bu cihazları ve teknolojik gelişmeleri bu bölümümüzde tanıtacağız. Bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

Türkçe Konusan Tansiyon Ölçme Aleti

Tansiyon ölçme cihazının farklı türleri bulunmaktadır. Bunlar: Kalem pil ve ayni zamanda istenildiginde adaptörü ile elektrikle çalisir. Start dügmesine basildiginda otomatik sisirir ve büyük tansiyon, küçük tansiyon ve nabiz atis sayisini sesli olarak verir. Hafizasi sayesinde degerler gözlenebilir.

Türkçe Konusan Serit Metre

Ölçüm birimi metrik birimler, Inç olup 1mm hassasiyetindedir. Max. 5 m uzunlugunda ölçüm yapmaktadir.1 adet 1.5 voltluk kalem pil ile çalisir ve piller dahil 238 gr agirligindadir.1yil garantilidir.

Türkçe Konusan Banyo Baskülü:

Maksimum tartma kapasitesi 150 kg , Tartim araligi 100 g , Minimum tartilabilen agirlik 5kg, Bateri türü 4 adet 1.5 Voltluk Kalem pil, Konusma fonksiyonu 1 yil garantilidir.

Türkçe Konusan Renk Tanima Cihazi

Bu ürün 100 ün üzerinde renk tanima kapasitesine sahiptir. 10.000 farkli tonda isik siddeti bildirmektedir. Üç farkli kademede ses ayari, kulaklik ile kullanim olanagi sunmaktadir. 2 adet 1.5 voltluk pil ile çalismakta ve piller dahil 85 Gram agirligindadir. 1 yil Garantilidir.

Türkçe Konusan Mutfak Terazisi

Maksimum tartma kapasitesi 5 kg olup, tartim hassasiyeti 2 gr ve Minimum tartilabilen agirlik 4 gr dir. Bateri tipi 9 voltluk pildir. 1 yil garantilidir.

Türkçe Konusan Hassas Terazi

Maksimum tartma kapasitesi 2 kg olup, tartim hassasiyeti 1 gr ve Minimum tartilabilen agirlik 2 gr dir. Bateri tipi 9 voltluk pildir. 1 yil garantilidir.

Sesli Kan Sekeri Ölçme Aygiti

Aygit bir müzik kaseti büyüklügündedir ve 9 voltluk bir pille yada bataryayla çalismaktadir. Kapillar Sistem bir elyaf üzerine kan örnegi alinarak aygitin ölçmesi saglanir. Aygit bu ölçümü 30 saniyede tamamlar ve iri rakamlarla göstergeye çikardigi anda anlasilir bir sesle kullaniciya duyurur.

Önemli Not: Kan örnegi alinan elyaf modül bir kereye mahsus kullanilir ve isi bitince atilir, yikanarak tekrar kullanilamaz.

Sesli Ajanda (Voice Mate)

Voice Mate, Parrot in konusan ve sesinizi taniyan üçüncü kusak ürünüdür. Voice Mate dünya üzerinde en son gelistirilmis ses tanima ve veri depolama yöntemlerini kullanir. Voice Mate in size sundugu ayricaliklar arasinda telefon defteri, sesli not defteri, bir atama defteri, konusan alarmli saat ve hesap makinesi bulunmaktadir. Garanti süresi 1 yildir.

ALVA Braille Monitörler

Bilgisayar ekranindaki yazilari Braille alfabe olarak kullaniciya gösterir. Görmeyen ekrandaki yazilari parmaklariyla takip edebilir. Sistem, ekran okuma programiyla uyumlu olarak çalisarak, sesle dinlenen yazilarin ayni anda kabartma olarak elinin altindan geçmesini saglar.

Alva 584 Satellite

84 karakterlidir. 80 karakter ekrani gösterir, 4 karakter monitörde bulunulan yeri gösterir.

Alva 544 Satellite

44 karakterlidir. 40 karakter ekrani gösterir, 4 karakter monitörde bulunulan yeri gösterir. Laptop bilgisayarlar için idealdir.

MPO 5500 (Mobile Phone Organizer)

20 karakterli kabartma monitörüyle gelismis bir cep telefonu olma özelliginin yaninda hesap makinesi, not defteri, ajanda ve güçlü bir data bankasi islevi görmektedir. Cep telefonlarinin SIM kartini aygit içerisine yerlestirip aninda cep telefonu olarak kullanilabilir. Bilgisayara baglanarak bilgisayarin kabartma ekran görevini üstlenir. Bu yönüyle teknolojinin uç noktasinda bir alettir.

Alva MPO

Uygulamalar

1 ) Tüm dünyada kullanmaya uygun GSM telefon
2) SMS (kisa mesaj) özelligi
3) Elektronik posta
4) Telefon ve adres klasörü
5) Ajanda
6) Saat ve alarm
7) Hesap Makinesi
8) Not Defteri
9) Braille Terminal
10) Kisisel bilgisayarlarla veri alisverisi yapabilme
11) Kablolu kulaklik seti
12) Dahili mikrofon ve hoparlör

Teknik Özellikler

Islemci : Intel X-Scale PXA255
Kullanici RAM 64 MB
Braille (kabartma) karakter sayisi: 20 adet
Agirlik: 700 gram
Boyutlar: 240 x 105 x 45 mm
Pil durumu :Normal kullanimda 8 saatten fazla
Pil sarj süresi: 2.5 saat
Isletim Sistemi:Microsoft Windows CE
Kullanici Giris ve Çikislari :8 Nokta Braille çikisi, 8 tuslu Braille girisi
US Derece-2 destegi
Baglantilar :USB 1.1
2.5 mm telefon kulaklik giris çikisi
3.5 mm stereo ses çikisi
SIM kart tutucu
Güç adaptörü