Makale Yazarlığı Nedir, Nasıl iyi Yazar olunur?

hangi iş olursa olsun öncelikle çok çalışmak gerekir. İşin içerisine yazmak girdiği zaman ise çok okumak da gereklidir. Burası o kadar önemlidir ki çok ama çok okumadan yazı yazmak, ehliyeti olup da hiç araba kullanmadan trafiğe çıkmış olmaya benzer. Makale yazarlığı günümüzde oldukça popüler hale gelmiş durumda. Bildiğimiz anlamıyla makale yazarlığı değil de web yazarlığı diyebileceğimiz şekliyle makale yazarlığı için de ayrı bir teknik gereklidir. Konumuz daha çok web üzerindeki Makale yazarlığı ve dolayısıyla kazanç yönü. Buradaki sitede Bakınız: Makale Satışı Veya Alımı Yapmak iyi bir makale yazarı olmanın incelikleri detaylı olarak anlatılmış. Bu yazıyı dikkatlice okumanızı öneriyoruz.
Yaşamın her alanında olduğu gibi internet platformlarında da çok yoğun rekabetler yaşanmakta. Dolayısıyla bu ortamların yazı, resim ve video paylaşımlarında da yoğun bir rekabet mevcut. Hele de çok popüler içeriklerde devasa internet siteleri ziyaretçi çekebilmenin püf noktalarını zorlmakatalar. Özgün videolar, resim galerileri ve geniş haber olanakları ile bir kaç adım önde olsalar da blog yazarlığı halen geçerliliğini koruyor.

Özgün İçerik Seo İçin Yeterli mi?
Makale Satışı Veya Alımı Yapmak 
başlıklı yazıda anlatıldığına göre arama motoru dostu (Seo Uyumlu) makale yazmanın tek bir kriteri yok. Bir çok parametre ile desteklenen ve sürekli değiştirilen arama motoru algoritmaları ile hit artışları veya azalışları olmakta. Özgün içerik tek başına yeterli olmamakla birlikte oldukça önemli bir puana sahip. Değerli yani. Özgün olmasının yanında özgün multimedya ürünleri ile de desteklenmesi gerekli. Yazıyı karakterize eden, birebir uyumlu özgün resimler ve videolar…

Makale yazarlığı ile hatırı sayılır gelir eden kişiler olduğunu duyuyoruz. Özellikle yabancı dillerde yazılan makalerin ücreti yüksek. Keza yabancı dillerde yayın yapan web sitelerinin reklam gelirleri de yüksek. Bununla birlikte örneğin İngilizce bir makalenin özgünlük kontrolünü yapmak da epeyce zor. Türkçe makalelere gelince daha çok teknoloji ve eğitim makaleleri kolaylığı ve okunabilirliği açısından öne çıkıyor. Yine sağlık ve dizi konularında makale yazımı oldukça popüler…

Sonuç olarak belirtmek gerekirse makale yazarlığı zor ama zevkli, başarı odaklı olması nedeniyle ömrü hit getirmesine bağlı olan bir yazarlık serüveni.  Değişik bir deneyim olabilir, belki para da kazanabilirsiniz kim bilir?

goreneller.com